Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

W dniu 5 grudnia przypada Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Ostrołęce zorganizował wystawę zdjęciową, poświęconą pracy wolontariuszy, działających w ramach prowadzonego przez MOPR programu wolontariatu pn. „Pomóż innym zostając wolontariuszem”. Wystawa była również okazją do wręczenia wolontariuszom MOPR wyróżnień i podziękowań, które ufundował Prezydent Miasta Ostrołęki Pan Janusz Kotowski oraz Przewodniczący Rady Miasta Pan Jerzy Grabowski.

Wolontariusze Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Ostrołęce w roku 2017 uczestniczyli w wielu inicjatywach organizowanych na terenie Miasta Ostrołęki. Najbardziej widoczna jest ich praca w świetlicy objazdowej „Radosny Świetlicobus” w której łącznie przepracowali 1310 godzin. Wolontariusze MOPR uczestniczą w festynach osiedlowych organizowanych przez Rady Osiedli, Szkoły oraz imprezach inicjowanych przez Samorząd Miasta Ostrołęki takich jak „Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem”, „Rodzinny Bieg Mikołajkowy” czy „Ostrołęckie Dni Trzeźwości”. Niezwykle cenną formą wolontariatu jest pomoc dzieciom i młodzieży w przygotowaniu się do zajęć lekcyjnych oraz niesienie pomocy osobom starszym. Te formy pomocy są niezwykle ważne. Wymagają od wolontariuszy indywidualnych spotkań z podopiecznym oraz odpowiedzialnej i systematycznej pracy.

Na uroczystość zostały zaproszone i otrzymały podziękowania uczennice z klasy II LOS:

Monika Dębowska („Wolontariusz Roku 2017” wyróżnienie w kategorii praca indywidualna), Natalia Lenkiewicz i Milena Samsel.