• dav
  • dav
  • dav
  • dav

Maraton Pisania Listów w naszej szkole

wpis w: Aktualności | 0
7 grudnia w Zespole Szkół Zawodowych Nr 3 odbył się kolejny już Maraton Pisania Listów Amnesty International zorganizowany przez Szkolną Grupę Młodych Aktywistów. Na specjalnie przygotowanych stolikach wyposażonych w laptop i tablety można było złożyć elektroniczny podpis pod petycją w sprawie obrońców i obrończyń praw człowieka z Chin i Madagaskaru, którym za heroiczną walkę grozi więzienie. Nasza społeczność szkolna nie zawiodła i bardzo aktywnie włączyła się do akcji. Tego dnia udało się wysłać 2 petycje podpisane przez 263 osoby.
Maraton Pisania Listów to międzynarodowa akcja, która odbywa się co roku w okolicach 10 grudnia, kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Celem wydarzenia jest mobilizowanie ludzi na całym świecie do solidarnego przeciwstawienia się naruszeniom Praw Człowieka.
Dziękujemy, że tego dnia byliście z nami!
 
Magdalena Techmańska-Czapska i Katarzyna Trzcianowska