LEKCJE Z ZUS

wpis w: Aktualności, doradca zawodowy | 0

Coroczną tradycją w naszej szkole jest realizacja projektu edukacyjnego „Lekcje z ZUS”. Ten autorski projekt, powstał by budować świadomość młodego pokolenia Polaków, w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne. „Lekcje z ZUS” kształtują świadomość młodzieży, uczą przy tym by być wzajemnie odpowiedzialnym wobec osób, które przynależą do innych pokoleń, a ponadto dają praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom.

Ponad 120 uczniów z klas 5FMp, 5Ibp, 5 Aip, 5 Enp oraz 4 To, 4 TFm i 3 TP zapoznała się z zasadami funkcjonowania polskiego systemu ubezpieczeń społecznych, z jego genezą oraz prawami i obowiązkami, zarówno osób ubezpieczonych, jak i osób prowadzących działalność gospodarczą. Młodzież otrzymała materiały dydaktyczne i gadżety za efektywne słuchanie i aktywność na zajęciach.

Innowacją było stoisko, na którym pełnoletni uczniowie naszej szkoły mogli założyć profil PUE ZUS, czyli inaczej Platforma Usług Elektronicznych ZUS, to system internetowy, dostępny z poziomu przeglądarki internetowej, udostępniany przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. System ma na celu umożliwienie interesantom załatwiania spraw związanych z ZUS drogą online, bez konieczności wychodzenia z domu.

Koordynator projektu:

Sylwia Malinowska