Konkurs Pieśni Wojskowej i Patriotycznej

Cieszymy się z sukcesu Wiktorii Jamrozik (klasa 2 TG) i Agaty Szczubełek (3 TFM), które reprezentowały naszą szkołę w pierwszej edycji Międzyszkolnego Konkursu Pieśni Wojskowej i Patriotycznej organizowanej przez ZSZ nr 2 im. 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce.

Polskie pieśni patriotyczne to skarby naszej kultury narodowej. Są świadectwem historii i zapisem losów naszego narodu. Tworzone były pod wpływem wielkich uczuć i emocji i towarzyszyły Polakom w najtrudniejszych momentach historii. Są wyrazem więzi z tymi, którzy poświęcili swoje życie dla Ojczyzny.

Uczennice z zaangażowaniem wykonały utwory:

Wiktoria Jamrozik – My, Pierwsza Brygada i uzyskała III miejsce w konkursie

Agata Szczubełek – Biały Krzyż – Czerwone Gitary – wyróżnienie

Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki Łukasza Kulika oraz Wojskowego Centrum Rekrutacji w Ostrołęce

Dziewczęta zostały również zaproszone na wieczorny koncert patriotyczny „Nasza Biało-Czerwona”. Na scenie wystąpił chór Związku Nauczycielstwa Polskiego pod dyrekcją Bożeny Harasimowicz-Pęzy, oraz między innymi – Wiktoria Jamrozik, która charyzmatycznie porwała do śpiewu zgromadzoną publiczność.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Kultownię OCK, Ostrołęckie Centrum Kultury i ZSZ 2.

Gratulujemy sukcesów!