Konkurs „DACHL-Länder”

Uczniowie reprezentujący Szkołę Podstawową nr 10 po raz drugi z rzędu zaprezentowali największą wiedzę o krajach niemieckojęzycznych „DACHL-Länder”. Do rywalizacji przystąpiło pięć szkół podstawowych z naszego miasta.

W konkursie młodzież musiała odpowiedzieć na szereg pytań odnośnie kultury, historii, geografii, znanych postaci, zabytków, utworów muzycznych, atrakcji turystycznych, czy też rozpoznać hymny państwowe Niemiec, Szwajcarii, Austrii. Uczniowie rywalizowali między sobą w czterech etapach, które przypominały formą program „Jeden z dziesięciu”. Wszyscy reprezentanci ostrołęckich szkół wykazali się bardzo dobrym przygotowaniem merytorycznym, udzielając trafnych odpowiedzi.

– Jestem bardzo zadowolona z entuzjazmu i podejścia młodzieży oraz ich opiekunów do konkursu „DACHL-Länder. – Cieszy fakt, iż młodzi ludzie chętnie poszerzają swoją wiedzę na temat niemieckojęzycznych państw, poznając ich m.in. poprzez kulturę, sport, czy też osiągnięcia gospodarcze – podkreśla organizator konkursu Agata Dobkowska.

Konkurs odbył się w 26 kwietnia br. pod Honorowym Patronem Prezydenta Miasta Ostrołęki Łukasza Kulika oraz Przewodniczącego Rady Miasta Ostrołęki Wojciecha Zarzyckiego, który wspólnie z panią Dyrektor Anną Dudzic wręczył nagrody młodzieży uczestniczącej w językowych zmaganiach.