Konkurs „DACH-Länder”

We worek 19 marca w  Zespole Szkół Zawodowych Nr 3 odbył się międzyszkolny konkurs dla ostrołęckich szkół z wiedzy o krajach niemieckojęzycznych. Konkurs został objęty patronatem przez Prezydenta Miasta Ostrołęki Łukasza Kulika oraz Przewodniczącego Rady Miasta Wojciecha Zarzyckiego. Uczniowie rywalizowali między sobą w czterech etapach, które przypominały formą program „Jeden z Dziesięciu.” Wszyscy reprezentanci ostrołęckich szkół wykazali się wzorowym przygotowaniem merytorycznym i zadziwiali trafnymi odpowiedziami. Zwycięzcą okazał się uczeń ZSZ nr 1 Arkadiusz Auguściak. Nasz reprezentant Dominik Wielczyk z 2 TE wypadł bardzo dobrze i uplasował się na drugiej pozycji. Nagrody laureatom konkursu wręczyli wspólnie wiceprezydent Maciej Kleczkowski oraz dyrektor ZSZ nr 3 Marzena Borkowska.

– Jestem pod wrażeniem, jaką wiedzą dysponowali młodzi ludzie. Cieszę się, że coraz więcej ludzi decyduje się rozszerzać swoje horyzonty i poszukuje informacji na temat innych państw, czy kultur. Konkursowe zmagania pokazały, że młodzież wie bardzo dużo o naszych zachodnich sąsiadach i to właśnie dla nich warto jest włożyć trud w organizację tego przedsięwzięcia i pomóc im w przygotowanie się do konkursów tego typu – podkreśla organizator konkursu Agata Dobkowska, nauczycielka ZSZ nr 3.

Konkurs DACH-Länder w Zespole Szkół Zawodowych nr 3 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego przygotowały nauczycielki języka niemieckiego Agata Dobkowska i Jolanta Olesińska.