Grupa EPAS i uczniowie ZSZ Nr 3 na rzecz klimatu

Mimo zdalnego nauczania Młodzi Ambasadorzy Parlamentu Europejskiego we współpracy z uczniami naszej szkoły zorganizowali dwie debaty na temat środowiska.

Pierwsza z nich miała tytuł: Ostrołęcka elektrownia a środowisko, ochrona powietrza w tym gospodarki niskoemisyjnej. Uczniowie naszej szkoły przedstawili plusy z budowy tak dużej elektrowni na terenie naszego miasta, m.in.: tańszy prąd, nowoczesna technologia. Wiązało się to również z miejscami pracy, które by powstały. Młodzi Ambasadorzy opowiedzieli się przeciw tej budowie. Przedstawili swoje argumenty, tj.: negatywny wpływ na ekologię, zanieczyszczenie powietrza, efekt cieplarniany, zagrożenie dla ptactwa, itp. Rozwinęła się ciekawa dyskusja między uczniami, po której doszli do wspólnego konsensusu.

Druga debata odbyła pod hasłem działań na rzecz klimatu. Obie strony dyskusji były zgodne, że musimy zrobić wszystko, aby nasz klimat się polepszył. Młodzi Ambasadorzy przedstawili działania Parlamentu Europejskiego i wspólnie wymyślili kilka nowych pomysłów. Każdy z nas powinien dorzucić swoją „cegiełkę”, aby poprawić warunki na świecie.
Poniżej wstawiamy link z artykułem dotyczącym faktów o unijnym celu dotyczącym neutralności klimatycznej.