GLOBAL MONEY WEEK

wpis w: Aktualności, doradca zawodowy | 0

W dniach 21.03 – 25.03 obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Tydzień Pieniądza.

Celem akcji Global Money Week jest zainspirowanie dzieci  i młodzieży do zdobywania wiedzy i umiejętności niezbędnych do osiągnięcia samodzielności finansowej w dorosłym życiu, przygotowanie młodego pokolenia do podejmowania świadomych decyzji finansowych, a tym samym walka z wykluczeniem finansowym.  Global Money Week organizowane jest już po raz dziesiąty. Obecnie wydarzeniem zarządza Międzynarodowa Sieć Edukacji Finansowej OECD/INFE. W Polsce koordynuje go Urząd Komisji Nadzoru Finansowego we współpracy z Ministerstwem Finansów. Tegoroczna kampania prowadzona jest pod hasłem:

„Buduj swoją przyszłość, bądź mądry w kwestii pieniędzy”.

Młodzież miała okazję uczestniczyć w ciekawych zajęciach z wykorzystaniem platformy finansowej „MOJE FINANSE”, brała udział w lekcjach dotyczących oszczędzania i inwestowania pieniędzy, wykonywała  PLAKATY  promujące ideę Global Money Week . Uczniowie zaangażowani byli również w grę dydaktyczną (planszową) pt. FINANSE – OGARNIAM TO!, która uczy gospodarowania pieniędzmi, pomaga zrozumieć świat ubezpieczeń, inwestowania i oszczędzania. Odbyliśmy również wirtualną wycieczkę po Centrum Pieniądza NBP w Warszawie. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez pracownika Urzędu Skarbowego pt. „HAZARD? NIE DAJ SIĘ WCIĄGNĄĆ.”

Wszyscy uczniowie świetnie się bawili zwłaszcza wykonując quizy z danej tematyki i aktywnie uczestniczyli w promowaniu idei edukacji finansowej.

Koordynator projektu:

Sylwia Malinowska