Europejski Tydzień Kodowania

wpis w: Aktualności, Technik informatyk | 0

Nauka kodowania pomaga wszystkim zrozumieć otaczający nas świat, który ulega ciągłym zmianom. Już od kilku lat nasza szkoła bierze udział w Europe Code Week (Europejski Tydzień Kodowania).

Dnia 13.10 odbyły się zajęcia pt: „Projektowanie szablonów stron internetowych. Stylizacja przy pomocy CSS: tekstu, tabel, list, formularzy i innych elementów”. Uczniowie klasy 4Tib mieli okazję zdobyć umiejętności posługiwania się językiem HTML, który umożliwia poznanie wielu innych narzędzi do tworzenia stron internetowych. Ponadto w połączeniu z kaskadowymi arkuszami stylowymi (CSS) – uczniowie zdobyli możliwość utworzenia w pełni funkcjonalnej strony. Zajęcia prowadziła: Marta Drobnikowska

Dnia 15.10.2020 odbyły się kolejne pasjonujące zajęcia pt:. „Programowanie robotów”. Uczniowie klasy 2Ibg oraz Młodzi Ambasadorzy Parlamentu Europejskiego konstruowali i programowali własne maszyny z klocków LEGO EV3 wykorzystując trzy programy o różnych poziomach trudności. Roboty miały za zadanie pokonać tor przeszkód. Liczył się czas i precyzja wykonania zadania. Ich twórcy musieli oprócz maszyn uruchomić myślenie obliczeniowe, kodowanie, szeroko pojęte umiejętności cyfrowe oraz talenty do majsterkowania. Projekt zakończył się sukcesem i przyniósł wiele satysfakcji.
Zajęcia przeprowadziły Panie: Dymerska Magdalena i Dziekońska Adrianna.