Erasmus 2023 – Portugalia

wpis w: Aktualności, Erasmus+ | 0

Zespół Szkół Zawodowych Nr 3 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Ostrołęce realizuje projekt w ramach programu Erasmus+.

10 marca 2023 roku dwudziestu uczniów wraz z opiekunami – panią Ewą Bednarczyk i panią Anną Rzewnicką – pojechało do Portugalii. W mobilności biorą udział uczniowie technikum w zawodzie: technik informatyk, technik programista, technik fotografii i multimediów, technik architektury krajobrazu oraz technik ekonomista.

W ramach projektu uczniowie odbywają praktykę zawodową u portugalskich pracodawców a w czasie wolnym realizują bogaty program kulturowy. W ciągu pierwszych kilku dni odwiedzili m.in. miasta Vianna do Castelo i Braga oraz zwiedzili Zamek w Guimarães, Sanktuarium Santa Luzia i Santuario do Sameiro. Mieli również okazję zobaczyć dwie piękne plaże, a także „zamoczyć stopy” w oceanie.

Od poniedziałku młodzież rozpoczęła praktyki zawodowe które pozwalają im na doskonalenie swojej specjalizacji, nabieranie doświadczenia w swobodnym poruszaniu się po współczesnym rynku pracy oraz w posługiwaniu się językiem angielskim. Ponadto wyjazd pomaga młodzieży zacieśniać swoje relacje koleżeńskie, przez co poznawanie kultury i obyczajów panujących w Portugalii jest dla nich czystą przyjemnością. A to dopiero początek wyjazdu!