Ekipa z klasy 2 TP ze zwycięstwem

Nasza szkoła 18 kwietnia wzięła aktywny udział w Europejskim Tygodniu Młodzieży, który przypada w tym roku w dniach 12-19 kwietnia. Pod opieką starszych ambasadorek europejskiego programu EPAS młodzież podzieliła się na pięcioosobowe grupy i jako reprezentanci swoich klas wzięła udział w grze terenowej pt. „Czy moja miejscowość to też Unia Europejska”?

Swoją wyprawę rozpoczęli od zadania w szkole –  a było nim stworzenie autoportretu.. Następnie wyruszyli do pobliskiego parku, aby zmierzyć się z zagadkami ukrytymi w różnych miejscach. Mieli okazję między innymi: wykazać się znajomością państw, stolic europejskich, wykorzystać swoje umiejętności artystyczne śpiewając wspólnie hymn europejski, zaprezentować umiejętności sportowe, stawić czoła rozkodowywaniu haseł. Uczniowie, z mapą w ręku, przemierzali park wykorzystując współrzędne geograficzne. Jako pierwsza do celu dotarła ekipa z 4 TP, jednak po podliczenie punktów na pierwszą lokatę awansowała drużyna z 2 TP i zdobyła nagrodę główną. Wszyscy uczestnicy gry terenowej odebrali z rąk pani Dyrektor Anny Dudzic upominki.

Gra terenowa była świetną okazją do integracji młodzieży, oderwania od szkolnych ław i wspólnego spędzenia czasu  na świeżym powietrzu.

W pomoc techniczną zaangażowali się uczniowie kl. 2 TIb oraz 4 TI.

Fotografią zajęli się uczniowie kl. 2 TFM: Kacper Dąbrowski i Wiktor Gadomski wraz z panią Sylwią Ejsymont.

Organizatorami gry terenowej były starsze ambasadorki programu Parlamentu Europejskiego „Szkoła-Ambasador” (EPAS): Magdalena Dymerska, Marta Drobnikowska oraz Agata Dobkowska.

Gratulacje dla wszystkich drużyn oraz obsługi technicznej!