DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

wpis w: Aktualności, doradca zawodowy | 0

Program „Dzień przedsiębiorczości” skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych. Jego celem jest pomoc młodym ludziom w podejmowaniu trafnych decyzji dotyczących ich dalszej drogi zawodowej i edukacyjnej. Dzięki kilkugodzinnym praktykom w wybranym miejscu pracy uczniowie mają możliwość zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie, zapoznania się z jego specyfiką oraz pozyskania informacji o wymaganym wykształceniu, umiejętnościach i niezbędnych predyspozycjach do jego wykonywania.

Program organizowany jest przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości pod patronatem honorowym Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.

W ramach XX edycji DNIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI uczniowie klasy 4 Fmp odwiedzili Tygodnik Ostrołęcki, zaś uczniowie wszystkich klas maturalnych zwiedzili Wyższą Szkołę Administracji Publicznej w Ostrołęce, jednocześnie zapoznając się  z ofertą edukacyjną uczelni.

Koordynator projektu:
Sylwia Malinowska