DZIEŃ OTWARTY KOMENDY MIEJSKIEJ POLICJI W OSTROŁĘCE

28 września uczniowie  klas 5 Ibp, 5 Enp, 5 AIp, 4 TP oraz 3 TFm mieli okazję zwiedzić siedzibę Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce podczas Dnia Otwartego.

Mundurowi przygotowali mnóstwo atrakcji i pokazów. Zespół Kadr i Szkolenia  przekazał młodzieży  informacje dotyczące naboru, zasad rekrutacji oraz pracy w poszczególnych wydziałach. Uczniowie zwiedzili budynek KMP, a w tym strzelnicę, gdzie dowiedzieli się o sposobach reagowania z bronią w sytuacji zagrożenia. Młodzież zwiedzała stoiska technika kryminalistyki oraz Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji z/s w Radomiu. Niezwykle widowiskowe były pokaz musztry Samodzielnych Pododdziałów Prewencji Policji, pokaz tresury psów policyjnych oraz dynamiczny pokaz zatrzymania podejrzanego przez Nieetatową Grupę Realizacyjną Policji (grupa szybkiego reagowania) . Dużym zainteresowaniem naszej młodzieży cieszyły się pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej oraz  pokaz policyjnego sprzętu.

Dziękujemy KMP w Ostrołęce za zaproszenie.

Relacja z Dnia Otwartego KMP – Facebook
Fotorelacja: Jacek Archacki, Oliwia Pawlikowska, Jakub Mrozek