Dzień Europy w naszej szkole

Dzień 9 maja był dla Młodych Ambasadorów programu “Szkoła-Ambasador Parlamentu Europejskiego (EPAS)” niezwykle ważny. To właśnie tego dnia obchodziliśmy w szkole Dzień Europy, przypominając innym uczniom, że jest to święto pokoju i jedności w Europie. Upamiętnia ono rocznicę wygłoszenia historycznej deklaracji Schumana, w której Robert Schuman przedstawił swoją wizję nowej formy współpracy politycznej w Europie. Plan Schumana uważa się za zalążek tego, czym dzisiaj jest Unia Europejska.
Na korytarzu można było zatrzymać się przy tablicy, na której widniały m.in. ciekawostki o krajach europejskich. Można było z nich wyczytać np. że nazwa „Europa” pochodzi od fenickiej księżniczki uwiedzionej przez Zeusa. W klasach przeprowadzone zostały lekcje europejskie oraz liczne quizy. Uczniowie, którzy wykazali się największą wiedzą o Europie otrzymali upominki.