Darmowe bilety pociągiem po Europie dla młodzieży! Ostatnie dni rejestracji!

Młodzi ludzie mogą ubiegać się o darmowe bilety kolejowe do 26 października dzięki inicjatywie DiscoverEU wspieranej przez Parlament Europejski.

Co najmniej 60 000 młodych ludzi będzie miało szansę na podróż koleją po Europie między 1 marca 2022 r. a 28 lutego 2023 roku. W tej edycji, o bilety mogą się ubiegać obywatele UE urodzeni między 1 lipca 2001 r. a 31 grudnia 2003 roku. O bilety można aplikować do 12:00 w południe 26 października.

Uczestnicy mogą podróżować przez maksymalnie 30 dni do co najmniej jednego innego kraju UE.
Laureaci o ograniczonej sprawności ruchowej lub szczególnych potrzebach mogą ubiegać się o dodatkową pomoc, np. pokrycie kosztów podróży dla osoby towarzyszącej lub psa-przewodnika dla osób słabowidzących.

Rejestracja na stronie internetowej:  https://europa.eu/youth/discoverEU_pl

 

Więcej informacji u koordynatora programu Szkoła – Ambasador Parlamentu Europejskiego (EPAS) Agaty Dobkowskiej