Czytaliśmy „Przedwiośnie”

W ramach akcji społecznej Narodowe Czytanie pod patronatem honorowym Pary Prezydenckiej odbyło się w naszej szkole czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Społeczność uczniowska wysłuchała fragmentów powieści, która została napisana na gorąco, pod wrażeniem pierwszego entuzjazmu rodaków, cieszących się z wolności. Wszystko to, co tętniło wówczas w duszach Polaków, odnajdujemy w tej książce – testamencie, którą u schyłku swego życia Żeromski pozostawił II Rzeczypospolitej.

Głównym celem akcji była promocja czytelnictwa oraz uczczenie jubileuszu 100 rocznicy odzyskania   niepodległości przez Polskę.

W przygotowanie wydarzenia aktywnie włączyli się uczniowie: Adam Jeziorkowski (3a), Alicja Dobkowska (3c), Julia Żebrowska (3c), Konrad Szlachetka (3c), Adrianna Bartman (3LOs), Olga Grucelska (3LOs), Aleksandra Rykaczewska (3LOs), Milena Samsel (3LOs), Kinga Wujkowska (3LOs), Kinga Olender (4TAK), Dominik Wielczyk (2TE) oraz nauczyciele: pani dyrektor Marzena Borkowska, Anna Dudzic, Katarzyna Fabisiewicz, Ewa Borawska, Magdalena Domurad, Magdalena Techmańska – Czapska, Alicja Filipowicz. Akcję koordynowały: nauczyciele bibliotekarze – Alicja Filipowicz i Joanna Kowalewska.

Wszystkim uczniom i nauczycielom zaangażowanym w akcję gorąco dziękujemy.