ZSZ Nr 3 bije rekord

W ramach Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca 394 uczestników z naszej szkoły 16 października punktualnie o godzinie 12.00 wzięło udział w biciu rekordu w prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Program Edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować” zrealizowano przy współpracy z grupą ratowniczą „Nadzieja” z Ostrołęki, ostrołęcką policją oraz pielęgniarką szkolną.

– Punktualnie o godz. 12.00, przez kolejne 30 minut wspólnie zrobiliśmy ogromną rzecz dla promowania nauki pierwszej pomocy. Dziękujemy  za zaangażowanie. Było z nami aż 394 rekordzistów, którzy pracowali na 13 stanowiskach z fantomami oraz jednym fantomem noworodka – informuje organizator akcji, pani Mariola Sadowska.

Celem bicia rekordu przez uczestników akcji była popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy w przypadku nagłego zatrzymania krążenia. 

Dzięki tego typu akcjom szkoła pragnie przypomnieć, jak bardzo istotne znaczenie ma umiejętność niesienia pierwszej pomocy i uświadomić, że każdy z nas po odpowiednim przeszkoleniu w razie potrzeby powinien nieść pomoc drugiemu człowiekowi. Warto również aktywnie uczestniczyć w zajęciach szkolnych z pierwszej pomocy.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom akcji i zapraszamy za rok!