Apel z okazji 11 listopada

,,Polsko! Nie jesteś Ty już niewolnicą,
Lecz czymś największym czym być można – sobą.”
Leopold Staff

Dzień 11 listopada to dla każdego Polaka ważna data- symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i symbol zwycięstwa. Patriotyczne święto skłania nas do refleksji nad wartością wolności i niepodległości, stanowiącymi istotny składnik narodowej tożsamości.

Dla upamiętnienia tak ważnego święta, 10.11.2022 roku uczniowie klasy 2TFM wraz z wychowawcą przygotowali uroczysty apel, podczas którego nie zabrakło informacji historycznych, wierszy i pieśni patriotycznych. Cała społeczność szkolna z dumą odśpiewała ,,Mazurka Dąbrowskiego” w ramach akcji ,,Szkoła do hymnu.” Wszystko to po to, aby wszczepić w młode serca uczucie do własnego kraju i przedstawić tragiczne losy naszej ojczyzny oraz trudną drogę do odzyskania wolności – ,,Wolności do bycia wolną.”

Niech na każdy dzień naszego życia towarzyszą nam słowa piosenki ,,Wolność – kocham i rozumiem, wolności oddać nie umiem.” oraz słowa Św. Jana Pawła II – ,,wolność nie jest dana nam raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo.”

Poniżej dodatkowe zdjęcia z uroczystości. Zapraszamy do galerii.