Akcja Czytaj PL


2 listopada w całej Polsce pojawiło się 7 tysięcy darmowych wypożyczalni e-booków. Czytaj PL to jedna z największych na świecie akcji promujących czytelnictwo i jedyna taka w Polsce! Do wypożyczenia dostępne są same bestsellery, każdy znajdzie coś dla siebie.

Do akcji “Upoluj swoją książkę” zgłosiło się aż 1000 szkół ponadpodstawowych z całego kraju – miedzy innymi nasza szkoła! Dzięki temu macie możliwość wypożyczenia książki na przerwie wprost
z korytarza. Wystarczy smartfon i aplikacja. Na uczniów czekają również konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Aby skorzystać z darmowych wypożyczalni e-booków, należy pobrać aplikację Woblink ze sklepu App Store lub Google Play i przejść do zakładki Czytaj PL, a następnie zeskanować kod QR z plakatu Czytaj PL. Oprócz tego do akcji każdy użytkownik może zaprosić 5 osób (one nie będą musiały już skanować QR kodu).

Plakaty – wypożyczalnie znajdziecie na holu przy sekretariacie, w szatni i na sztaludze obok biblioteki.

Miłej lektury!

Akcja trwa od 2 do 30 listopada