150 rocznica urodzin Marii Skłodowskiej Curie

Dnia 7 listopada 2017 roku minę a 150 rocznica urodzin naszej wielkiej rodaczki Marii Skłodowskiej Curie. Z tej okazji 14 uczniów klas pierwszych wzięło udział w szkolnym konkursie wiedzy pt: ”Śladami Marii Skłodowskiej Curie”. Zwycięzcami etapu szkolnego zostali: Magdalena Kłos – klasa 1TIa i Dominik Wielczyk – klasa 1TE.Uczniowie Ci reprezentowali naszą szkołę w eliminacjach międzyszkolnych, które odbyły się w Zespole Szkół Zawodowych Nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce. W zgłębianiu wiedzy na temat Noblistki uczestniczą również uczniowie klas gimnazjalnych, którzy w ramach Forum Naukowych Inspiracji realizują projekt pt.:” Wiek XX czasem wielkich umysłów: Maria Skłodowska Curie, Albert Einstein…” Upublicznienie projektu odbędzie się w grudniu 2017 roku .Dziękujemy  Dominikowi i Magdalenie oraz pozostałej młodzieży za zaangażowanie w to wydarzenie i życzymy aktywnej i twórczej postawy w zdobywaniu wiedzy.