1 edycja Ogólnopolskiego Dnia Praw Ucznia

W środę 18 listopada — w 1 rocznicę wpisania Fundacji na rzecz Praw Ucznia do Krajowego Rejestru Sądowego — odbędzie się . Wydarzenie jest w pełni darmowe i serdecznie zapraszamy na nie wszystkich uczniów, uczennice oraz nauczycieli i nauczycielki!

Wydarzenie odbędzie się zdalnie, na Facebooku Fundacji na rzecz Praw Ucznia (zachęcamy do polubienia tej strony). To tam trwały będą transmisje na żywo.

Harmonogram 18 listopada prezentuje się następująco:

  1. O 10:00 porozmawiamy z panem Wojtkiem Gawlikiem z EDU-klastra m.in. na tematów popularnych mitów związanych z prawami ucznia.
  1. O 12:00 prezes Fundacji Mikołaj Wolanin wygłosi wykład o prawach ucznia i sposobach ich ochrony.
  1. O 18:00 o swoich doświadczeniach z edukacją — nie tylko dziennikarskich, ale też osobistych — opowie pani Justyna Suchecka z TVN24, autorka książki „Young Power”.
  1. O 20:00 natomiast spotkamy się z panem Markiem Michalakiem, byłym Rzecznikiem Praw Dziecka, a obecnie Kanclerzem Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu, Dyrektorem Instytutu Praw Dziecka im. Janusza Korczaka i Prezesem Międzynarodowego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka.

Podczas pierwszych 3 spotkań będzie można zadawać pytania poprzez czat. Czwarte, niestety, musi zostać nagrane wcześniej i zostanie jedynie wyemitowane o godzinie 20:00.

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu, które — mamy nadzieję — przyjmie charakter coroczny. Jak zostało wspomniane wcześniej, udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny. Nie trzeba też się na nie zapisywać. Wystarczy wejść na fanpage Fundacji na rzecz Praw Ucznia  http://facebook.com/fundacjanarzeczprawucznia/ i włączyć trwającą transmisję na żywo.

Gorąco zachęcamy uczniów i uczennice oraz kadrę do polubienia tego fanpage’a w celu śledzenia naszej dalszej działalności (np. aktualności dot. Olimpiady Wiedzy o Prawach Ucznia).